Bezdeszczowa, choć pochmurna pogoda lub raczej zamknięte galerie handlowe sprawiły, że Święto Rodziny Krakowskiej, które odbyło się w niedzielę 24 maja, cieszyło się ogromną popularnością.
Współorganizowane przez Urząd Miasta Krakowa oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej (przy udziale licznych partnerów) wydarzenie zapewniło wiele atrakcji zarówno najmłodszym, jak i starszym członkom rodzin.
Na tych pierwszych czekały liczne zabawy, w których dzieci uczestniczyły tym chętniej, że po odwiedzeniu 12 stanowisk oferujących różne atrakcje - od niezawodnego malowania twarzy przez gry i zabawy sportowe po naukę cyrkowych sztuczek - młodzi uczestnicy otrzymywali w nagrodę paczkę od głównego sponsora festynu, właściciela sklepów "Biedronka", oraz brał udział w losowaniu nagrody głównej - roweru.
Dorośli mogli odwiedzić stanowiska przygotowane przez szpitale oraz prywatne placówki służby zdrowia i skorzystać tam z bezpłatnych badań, dowiedzieć się o ułatwieniach, jakie Kraków proponuje dla rodzin wielodzietnych, zasięgnąć porady psychologa czy specjalisty ds. uzależnień, odwiedzić stoisko Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i dowiedzieć się, jak można zostać rodzicem zastępczym.
Tegoroczna impreza miała więcej akcentów sportowych, np. rozpoczynający festyn Bieg Par "W pogoni za tlenem", treningi nordic walking czy specjalna Strefa Sportowa, gdzie w ramach projektu "Nie bój się sięgać gwiazd" można było spotkać się ze znanymi sportowcami - tenisistką Joanną Sakowicz-Kostecką oraz piłkarzem Mirosławem Szymkowiakiem.
Równocześnie na scenie odbywały się występy dzieci i młodzieży szlifujących swoje talenty w krakowskich domach kultury, a rozdawano nagrody laureatom staromiejskiej gry terenowej "Rodzinny Kraków" i wielu konkursów artystycznych. Zabawa, zakończona koncertem, trwała do wieczora.
Święto Rodziny Krakowskiej odbyło się po raz czwarty, w ramach kampanii "Kraków stawia na rodzinę!". W projekcie gminy miejskiej Kraków chodzi o promowanie wartości rodzinnych, zdrowego stylu życia oraz wzmocnienie pozytywnego modelu rodziny jako wielopokoleniowej instytucji. Z kolei Caritas diecezjalne w całej Polsce pomiędzy Dniem Matki a Dniem Dziecka organizują imprezy rodzinne pod wspólnym hasłem "Bądźmy razem!".