GN 2/2021 Archiwum

Półmilionowa pasażerka Kolei Małopolskich

Agnieszka Piątek została jubileuszową pasażerką Kolei Małopolskich. Na trasie Kraków-Wieliczka przewiozły już pół miliona ludzi.

- Dojeżdżam codziennie z Wieliczki do Krakowa, by zdążyć na zajęcia uczelniane. Teraz, dzięki kolei, szybciej docieram w pobliże uczelni - powiedziała 1 czerwca Agnieszka, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego, półmilionowa pasażerka Kolei Małopolskich.

Ryszard Rębilas, prezes spółki, i Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego, wręczyli jej bilet, uprawniający ją przez 2 miesiące do bezpłatnych przejazdów na trasie Kraków-Wieliczka i z powrotem.

- Pół miliona pasażerów w ciągu pół roku funkcjonowania linii to bardzo dobry wynik. Sądząc po dynamice przejazdów, milionowego pasażera doczekamy się już we wrześniu - powiedział M. Sowa.

Pociągi Kolei Małopolskich, należące do wojewódzkiej spółki samorządowej,  wożą pasażerów od połowy grudnia 2014 r. Na razie 10 klimatyzowanych składów elektrycznych Acatus Plus, jeździ co pół godziny na trasie Kraków-Wieliczka.

- Planujemy również uruchomienie w tym roku połączenia z Międzynarodowym Portem Lotniczym w Balicach. Składy będą kursowały co pół godziny, zaś czas przejazdu wyniesie 18 minut - poinformował R. Rębilas. Bilet na tej trasie będzie kosztował prawdopodobnie kilka złotych.

Od końca 2015 r. mają być również uruchomione połączenia kolejowe z Tarnowem i Miechowem.

- Docelowo zaś zamierzamy, w ramach systemu Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, wozić pasażerów także na trasach Kraków-Trzebinia i Chrzanów oraz Sędziszów-Kraków-Podbory Skawińskie - dodał R. Rębilas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama