Nowy numer 28/2018 Archiwum

Długi weekend z ŚDM

Kolejne imprezy związane ze Światowymi Dniami Młodzieży zapowiadają się na najbliższe dni w Wieliczce.

Już we wtorek 2 czerwca o godz. 19 w sali św. Kingi przy parafii św. Klemensa w Wieliczce odbędzie się kolejne spotkanie wielickiego wolontariatu ŚDM.

- Gościem specjalnym spotkania będzie s. Anna Bałchan SMI, prezes Katowickiego Stowarzyszenia "Po MOC". Swoją pomocą obejmuje ono kobiety i dzieci będące ofiarami przemocy, ofiarami współczesnych form niewolnictwa, a także kobietom w kryzysie życia - mówi Anna Janus, liderka ŚDM z parafii św. Klemensa.

Podczas spotkania będzie można także wesprzeć stowarzyszenie, kupując cegiełki - książki i płyty s. Anny.

Z kolei już dwa dni później - w Boże Ciało - na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce odbędzie się koncert "Solne Uwielbienie". 

Razem z zespołem PDF i chórem Solnego Uwielbienia (będzie on liczył prawie 40 osób) wystąpią m.in. kwartet smyczkowy oraz sekcja dęta. Nie zabraknie także gwiazd polskiej sceny chrześcijańskiej - będą to m.in. raper Arkadio i Mietek Szcześniak.

"Solne uwielbienie jest chrześcijańską inicjatywą, organizowaną w uroczystość Bożego Ciała od 2014 roku. Koncert jest wydarzeniem towarzyszącym przygotowaniom do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016" - piszą organizatorzy koncertu. Początek wydarzenia o godz. 19. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma