Nowy numer 24/2021 Archiwum

Góralskie Cytanie

Konkurs odbył się w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi w Czarnym Dunajcu.

W konkursie udział wzięło 85 uczestników z 29 szkół z całego Podhala. - Konkurs ma m.in. kształtować świadomych odbiorców literatury regionalnej, kultywować gwarę podhalańską, wspierać edukację polonistyczną uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w zakresie pracy z tekstem oraz czytania ze zrozumieniem - wylicza Anna Słodczyka z Gminnego Zespołu Oświatowego w Czarnym Dunajcu, który był współorganizatorem konkursu.

Konkurs w Czarnym Dunajcu był etapem rejonowym, który przeprowadzony został w 4 kategoriach: klasy I–III szkół podstawowych, klasy IV–VI szkół podstawowych, gimnazja i szkoły średnie. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat utworów zawartych w "Góralskiej Czytance", zebranych przez regionalistkę dr Annę Mlekodaj, wykładowcę na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.

Wśród jurorów znaleźli się przedstawiciele podhalańskiej kultury, poeci, a także nauczyciele, muzycy. Członkowie jury już wiedzą, kto wygrał, ale zwycięzców poznamy dopiero podczas gali finałowej, która rozpocznie się 11 czerwca o godz. 10 w PPWSZ. Wtedy poznamy także zwycięzców orawskiej edycji konkursu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama