GN 2/2021 Archiwum

Z angielskim za pan brat

W bieżącym roku szkolnym dobiega końca projekt pt."Moja przygoda z angielskim", realizowany w Sromowcach Wyżnych w ramach programu English Teaching.

Projekt sfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany jest z inicjatywy nauczycielki Małgorzaty Kubatek wśród 27 dzieci oddziału przedszkolnego, które pierwszy raz spotykają się z językiem angielskim.

Maluchy obcują z językiem, spotykając się dwa razy w tygodniu na dodatkowych zajęciach. Poprzez piosenki, wierszyki, bajki oraz wspólne zabawy dzieci mają kontakt z angielskim, poznają podstawowe słowa i ich wymowę, jak również przełamują bariery językowe, zdobywając tym samym motywację do dalszej nauki.

Zorganizowane w szkole wydarzenia językowe - konkursy, programy artystyczne oraz spotkania kulturowe - są świetną okazją, aby jednocześnie dobrze się bawić i uczyć.

Podczas wyjazdów do  Zakopanego i Krakowa przedszkolaki odwiedziły zoo, domek "do góry nogami" i muzeum misiów. Podczas tych wycieczek w praktyce wykorzystywały zdobytą wcześniej wiedzę poprzez m.in. samodzielnie składanie zamówienia w McDonald’sie.

Różnorodne działania i atrakcyjne zajęcia utwierdzają dzieci w przekonaniu, że nauka języka obcego może być ciekawą przygodą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama