Nowy numer 30/2021 Archiwum

Śmierć od gazu

Już dwie osoby poniosły śmierć w wyniku wybuchu gazu w Nowym Targu. Nie żyją 52-letni mężczyzna i 77-letnia kobieta.

Zmarły dzisiaj mężczyzna miał poparzone ciało w 80 proc. Przebywał w krakowskim Szpitalu im. L. Rydygiera. Kilka dni temu umarła w szpitalu w Nowym Targu 77-letnia kobieta.

Przypomnijmy, że do wybuchu gazu doszło 26 maja w bloku przy ul. Wojska Polskiego w centrum Nowego Targu. Butla z gazem wybuchła w mieszkaniu na trzecim piętrze. Lokal natychmiast zaczął płonąć. Mieszkanie zostało doszczętnie zniszczone. Ucierpiały także inne. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu.

W minioną niedzielę w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu przeprowadzono składkę na rzecz poszkodowanych (blok leży w granicach parafii). Jak poddaje ks. proboszcz Stanisław Strojek, uzbierano łącznie 37 tys. 540 zł, w tym 100 dolarów, które zostały przewalutowane po cenie kursu w dniu wymiany. - Pieniądze spływają na konto cały czas. Mamy już kolejny 1 tys. zł - zaznacza ks. proboszcz Strojek.

Ofiary na poszkodowanych będą zbierane także w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Zbiórka odbędzie się w najbliższą niedzielę. W kolejną (14 czerwca) odbędzie się w parafii św. Katarzyny, zaś w niedzielę 21 czerwca - w kościele św. Jadwigi Królowej. - Pieniądze można wpłacać na konta parafialne z dopiskiem "dla poszkodowanych w wybuchu gazu" - mówił Paweł Put, jeden z Rycerzy Kolumba, którzy koordynują akcję. To właśnie z ich inicjatywy oraz księdza dziekana nowotarskiego Stanisława Strojka i burmistrza miasta Grzegorza Watychy składka będzie rozszerzona na inne parafie w dekanacie nowotarskim. - Po jej przeprowadzeniu jeszcze raz o pomoc będziemy prosić parafian z Najświętszego Serca Pana Jezusa - zaznacza P. Put.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama