GN 2/2021 Archiwum

Biegamy dla Lenki!

By dziewczynka mogła chodzić, potrzeba kilkuset tysięcy złotych na kosztowną operację.

Lenka Cholewa we wrześniu skończy roczek. Niedługo po tym, gdy się urodziła, okazało się, że ma chore nóżki, które - z niewiadomych do końca przyczyn - przestały się rozwijać (lekarze zdiagnozowali u niej wrodzoną wadę rozwojową podudzi i stóp) i dziewczynka może je stracić.

By tak się nie stało, niezbędna jest operacja, której NFZ nie refunduje. Jej koszt to aż 600 tys. zł. Od kilku miesięcy mieszkańcy jej rodzinnego Makowa Podhalańskiego, a także przyjaciele i znajomi rodziny robią wszystko, by pomóc dziewczynce, którą rozpiera energia i kiedyś chciałaby chodzić o własnych siłach, a może nawet biegać.

Ostatnio w akcję pomocy włączyła się także krakowska Caritas, która w niedzielę 7 czerwca zaprasza wszystkich śmiałków do udziału w pierwszym w Krakowie miejskim biegu z przeszkodami z cyklu "Men Expert Survival Race".

Bieg odbędzie się w ramach obchodów jubileuszu 25-lecia Caritas Archidiecezji Krakowskiej oraz jako zapowiedź zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Całkowity dochód z imprezy, która - jak zapowiada jej organizator (agencja Brento Productions) - ma być nie tylko formą wyśmienitej zabawy, ale także promować zdrowy styl życia, zostanie natomiast przekazany na pomoc Lence. - Każdy przebiegnięty kilometr zasili konto Leny o 1 zł. Także w pozostałych biegach organizowanych przez Brento Productions w 2015 roku każdy pakiet startowy to złotówka dla Leny - tłumaczy Agnieszka Homan z krakowskiej Caritas. - Do udziału w krakowskim biegu zapisało się już 900 osób, które będą startować falami od godz. 10 do 18. Uczestnicy biegu muszą pokonać 30 przeszkód rozmieszczonych na bulwarach nad Wisłą. W miasteczku startowym pod Wawelem (ul. Smocza 1) zorganizowane będą także atrakcje dla dzieci - zachęca.

Patronat honorowy nad biegiem objęli m.in. Polski Komitet Olimpijski oraz koordynator generalny komitetu organizacyjnego ŚDM, czyli bp Damian Muskus OFM, a patronat medialny - m.in. "Gość Niedzielny".

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku (na profilu prowadzonym dla Lenki), także na: www.krakowcaritas.pl oraz www.menexpertsurvivalrace.pl. Z kolei na: krakow.gosc.pl w niedzielę będzie można znaleźć relację i fotogalerię z imprezy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama