Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Za tydzień "małe ŚDM" w Turynie

Na spotkanie z papieżem pojadą także pielgrzymi z Krakowa.

- Przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 oraz młodzieży archidiecezji krakowskiej będą obecni podczas wizyty papieża Franciszka w Turynie z okazji 200. urodzin św. Jana Bosko - informuje Ewa Korbut z biura prasowego ŚDM Kraków.

Najpierw, w piątek 19 czerwca, będą oni uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył będzie abp Cesare Nosiglia. Eucharystia w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia odprawiona zostanie w wigilię przyjęcia symboli ŚDM - krzyża oraz ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

- W Turynie swoją obecność zapowiedzieli przedstawiciele oratoriów salezjańskich diecezji turyńskiej, piemonckiej i z innych rejonów Włoch, uczestnicy Forum Oratorów Włoskich z różnych krajów i inne grupy duszpasterstw młodzieżowych. Udział w tych obchodach delegacji z Krakowa będzie okazją, żeby zaprosić wszystkich przybyłych na Światowe Dni Młodych w lipcu przyszłego roku - przekonuje E. Korbut.

- Spotkanie młodych przy Całunie Turyńskim i relikwiach św. Jana Bosko to "małe ŚDM" - uważa abp Nosiglia. Podkreśla, że modlitwy i celebracje, które 20 i 21 czerwca odbędą się przy krzyżu Światowych Dni Młodzieży, będą ukazywały "realia życia współczesnego Kościoła".

W niedzielę 21 czerwca Mszę św. na placu Vittorio Veneto w centrum Turynu odprawi papież Franciszek.

E. Korbut przypomina, że jeszcze jeden wymiar łączy Turyn z krakowskimi ŚDM. - W mieście, obok relikwii Jana Bosko, znajdują się także doczesne szczątki bł. Piera Giorgia Frassatiego, które w czasie ŚDM w Krakowie będzie można uczcić w bazylice Najświętszej Trójcy oo. dominikanów - informuje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma