Nowy numer 25/2018 Archiwum

ŚDM na Przystanku Jezus

Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży zachęcają młodych do udziału w ewangelizacyjnej akcji w Kostrzynie nad Odrą.

- Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. nabierają tempa - zapewnia ks. Paweł Mielecki z sekcji pastoralnej Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków.

- Szczególnie chcemy się zatroszczyć o przygotowanie duchowe, zdajemy sobie bowiem sprawę, że wszelkie logistyczne projekty są ogromnie ważne i potrzebne, ale samymi organizacyjnymi staraniami nie wzbudzimy "rabanu", który ma poprzez ludzi młodych wnieść nowego ducha w oblicze naszego świata, który szuka często po omacku spotkania z Bogiem! - dodaje.

Stąd pomysł, by grupa młodzieży (nie tylko z archidiecezji krakowskiej) w ramach przygotowań do przyszłorocznych ŚDM wzięła udział w Przystanku Jezus - ogólnopolskiej inicjatywie ewangelizacyjnej, skierowanej do uczestników Przystanku Woodstock.

Szczegóły organizacyjne dla tych, którzy chcieliby pod sztandarem ŚDM dołączyć do uczestników rekolekcji i akcji ewangelizacyjnej w Kostrzynie, można znaleźć na stronie komitetu ŚDM.

Do udziału w Przystanku Jezus Zachęca także bp Grzegorz Ryś:

"Ostatni raz widziałem biskupa na bierzmowaniu" - wrażenia biskupa z Woodstocku
Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

Opowieści i świadectwa uczestników dotychczasowych edycji Przystanku Jezus oraz bp. Grzegorza Rysia będzie można usłyszeć na żywo już w poniedziałek (15 czerwca) w salce przy bazylice Mariackiej (pl. Mariacki 7, na domofonie: salka katechetyczna). Początek o 20.30.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma