Idą wakacje, policja przestrzega

Jedno z takich spotkań odbyło się 15 czerwca w Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem.

- Jesteście narażeni na wiele niebezpieczeństw, które czyhają na was także w Internecie. Apelujemy do was i do waszych rówieśników, aby uważać na publikacje w portalach społecznościowych. Nie ma sensu, abyście podawali tam swoje plany wakacyjne - mówił Mariusz Wójcik, policjant z komendy w Czarnym Dunajcu.

Policjant zaznaczył, że nadal istnieje problem dopalaczy i innych środków odurzających. - Proszę was, abyście niezwłocznie nam zgłosili, jeśli będziecie świadkami, jak ktoś wam będzie je proponował - apelował M. Wójcik. Mówił także o odpowiedzialności karnej osób młodocianych i sprawach przed sądem rodzinnym.

Policjanci mówili także, kto może jeździć rowerem lub motocyklem. Przypomnieli, że aby się nimi poruszać potrzebne są odpowiednie dokumenty, np. karta rowerowa albo prawo jazdy danej kategorii. 

Na zakończenie spotkania uczniowie zadali kilka pytań funkcjonariuszom. Dzieci i młodzież interesowała się np. bronią policyjną. Dopytywali także o możliwość podjęcia w przyszłości pracy w policji. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..