Dzień sportu z "Alma Spei"

Na uczestników czekają m.in. pokazy gimnastyczne, tor przeszkód, turniej piłkarski i hawajskie tańce.

Hospicjum dla Dzieci "Alma Spei" zaprasza na Dzień Sportu, organizowany razem z TS Wisła Kraków i Fundacją CEMEX "Budujemy Przyszłość".

Impreza odbędzie się w niedzielę 21 czerwca o godz. 13. na boisku treningowym Wisły (ul. Reymonta 22), a w razie deszczu w hali Wisły.

- Imprezę organizujemy z myślą o naszych podopiecznych i ich rodzinach. Chcemy, aby przez te kilka godzin zapomnieli o smutkach i spędzili miły dzień na świeżym powietrzu - mówi prezes i założycielka "Alma Spei" lekarz pediatra Małgorzata Musiałowicz.

- Mamy nadzieję tchnąć w nich sportowego ducha i po raz kolejny pokazać, że hospicjum to także radosne chwile, czas na bycie ze sobą i akceptację życia z chorym dzieckiem takiego, jakim jest - dodaje.

W planie Dnia Sportu znalazły się m.in. pokaz gimnastyczny w wykonaniu zawodniczek sekcji sportowej TS Wisła Kraków i występ młodych judoków.

- Potem razem z najmłodszymi uczestnikami zabawy przeniesiemy się na Hawaje, by poruszać się w tamtejszych rytmach. Będzie można eksperymentować w kąciku doświadczeń i poznać sposoby robienia zwierzątek z balonów. Dla amatorów sportowej rywalizacji przygotowaliśmy tor przeszkód i turniej piłkarski z nagrodami - wylicza Anna Tatka z Fundacji "Alma Spei".

Jak co roku uczestnicy pikniku "Alma Spei" powitają także kończących swój rajd rowerzystów z Fundacji Babci Aliny, którzy jadą „Przez Polskę dla polskich hospicjów”. Już po raz szósty zbierają oni pieniądze na sprzęt medyczny potrzebny nieuleczalnie chorym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..