Tour de Pologne ze stolicy do stolicy

Tegoroczny wyścig rozpocznie się w Warszawie, a zakończy w Krakowie. Jego hasło to: "Łączymy stolice".

Umowę o współpracy przy organizacji w Krakowie finałowego, siódmego etapu 72. edycji najsłynniejszego polskiego wyścigu kolarskiego podpisali 24 marca prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang oraz dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej Krzysztof Kowal.

- Przed nami wielkie sportowe emocje, do których musimy się jednak dobrze przygotować - podkreślił J. Majchrowski.

Kolarskie zmagania rozpoczną się 2 sierpnia. Krakowski finisz zaplanowano natomiast na 8 sierpnia. Ostatnim etapem rywalizacji będzie jazda indywidualna na czas na dystansie 25 km.

Sportowcy będą startować z Rynku Głównego, potem przejadą do Wieliczki, gdzie zawrócą, by znów powrócić na rynek, gdzie zlokalizowana będzie meta całego wyścigu.

W ubiegłym roku to właśnie w Krakowie kibice mogli obserwować, jak Tour de Pologne wygrywa Rafał Majka - wychowanek klubu Krakus Swoszowice.

W Małopolsce zawodnicy startujący w 72. TDP zjawią się jednak wcześniej, bo już 5 sierpnia, pokonując trasę czwartego etapu z Jaworzna do Nowego Sącza.

Następnego dnia przejadą z Nowego Sącza do Zakopanego. 7 sierpnia, dzień przed finałową czasówką, rozegrany zostanie szósty etap, podczas którego kolarze będą ścigali się na trasie Bukowina Tarzańska-Zakopane-Bukowina Tatrzańska.

Odcinek ten pokonają czterokrotnie, za każdym razem mierząc się m.in. ze "ścianą Bukowina", czyli podjazdem pod Gliczarów, którego nachylenie w najbardziej stromym miejscu sięga 22 proc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..