XVI Festiwal Tańców Dworskich "Cracovia Danza"

Kolorowe stroje, egzotyka, zapach orientu... Od 26 lipca do 2 sierpnia Kraków znów zamieni się w światową stolicę tańca. Tego nie wolno przegapić!

- Tradycja przyciąga, polskie zwyczaje też mogą fascynować. Dlatego chcemy zaciekawić wszystkich widzów polskością - to jeden z celów tego festiwalu, jedynego takiego w całym kraju - mówi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz, redaktor naczelny portalu PolskaMuza.eu, współpracująca także z Baletem Dworskim "Cracovia Danza", i zaprasza do udziału w XVI Festiwalu Tańców Dworskich "Cracovia Danza". Rozpocznie się on już za miesiąc, 26 lipca, i potrwa do 2 sierpnia. W jego trakcie odbędą się trzy wielkie spektakle: "Gdy Polska spotyka Indie", "Pewnego razu w Wenecji" oraz "Balet o kawie".

- W Krakowie pojawi się muzyczna i taneczna śmietanka towarzyska z całego świata. Będziemy gościć osoby współpracujące z Hollywood, prawdziwych mistrzów w swoim fachu - dodaje Romana Agnel, dyrektor artystyczny festiwalu, a także dyrektor Baletu Dworskiego "Cracovia Danza".

To wyjątkowe wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz miasta, zainauguruje spektakl, jakiego jeszcze Kraków nie widział. Przedstawienie "Gdy Polska spotyka Indie" wystawione zostanie w Centrum Kongresowym ICE. Na scenie pojawią się Alaknanda Bose i Barun Banerjee, indyjscy mistrzowie tańca oraz jedni z najbardziej cenionych światowych choreografów. Stronę polską będą reprezentować Romana Agnel oraz Dariusz Brojek, choreograf i tancerz Baletu Dworskiego "Cracovia Danza".

- Ten spektakl to zestawienie dwóch odległych kultur, które mają ze sobą wiele powiązań pod kątem tanecznym. Czy ta konfrontacja nam się uda? Sami będą mogli państwo ocenić - zachęca Robert Piaskowski, zastępca dyrektora ds. programowych Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Od 27 do 31 lipca wszystkie wydarzenia odbywać się będą w Willi Decjusza, gdzie codziennie, od godz. 9 do 18, trwać będą warsztaty taneczne. Pod koniec dnia wszyscy chętni będą mogli obejrzeć pokazy przygotowane przez zespoły z całego świata.

- Na ostatnie dwa dni wydarzenia przeniosą się na Rynek Główny, gdzie 1 sierpnia odbędą się pokazy wszystkich zespołów uczestniczących w festiwalu, a o godz. 20 przedstawimy spektakl "Pewnego razu w Wenecji" - zapowiada R. Agnel.

Ostatni dzień również będzie obfitował w liczne i spektakularne wydarzenia. Od 12 do 17 będzie można obejrzeć kolejne pokazy grup biorących udział w warsztatach, następnie zaprezentowany zostanie spektakl "Balet o kawie", a na koniec wszyscy obecni na Rynku Głównym będą mogli wziąć udział w wielkim balu!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..