Nowy numer 3/2021 Archiwum

Parada orkiestr

Już po raz 23. odbyła się Powiatowa Parada Orkiestr Dętych. W tym roku ta coroczna, bardzo popularna impreza zagościła w niedzielę 28 czerwca do gminy Czarny Dunajec, a dokładnie do Podszkla.

XXIII Powiatową Paradę Orkiestr Dętych tradycyjnie rozpoczęła Msza św. W nabożeństwie w kościele parafialnym św. Rozalii uczestniczyli mieszkańcy Podszkla i członkowie orkiestr dętych biorących udział w paradzie.

Po nabożeństwie zespoły uroczyście przemaszerowały na miejsce imprezy, czyli plac przy Szkole Podstawowej. W XXIII Powiatowej Paradzie zaprezentowało się 7 orkiestr z powiatu nowotarskiego - Orkiestra Dęta z Łapsz Niżnych, Orkiestra Dęta OSP i Domu Kultury z Maniów, Orkiestra Dęta z Łapsz Wyżnych, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP ze Skawy, Miejska Orkiestra Dęta z Nowego Targu, Młodzieżowa Orkiestra przy OSP z Lipnicy Małej, Orkiestra Dęta OSP z Lipnicy Wielkiej oraz Orkiestra Dęta OSP z Ochotnicy Dolnej.

Impreza w Podszklu była znakomitą okazją do zaprezentowania dwóch kultur, które są obecne w gminie Czarny Dunajec - orawskiej, reprezentowanej przez utytułowany zespół "Serdocki" z Podszkla, oraz podhalańskiej - "Mali Piekielnicanie" z Piekielnika, "Mali Miętusianie" z Miętustwa i "Żeleźnica" z Pieniążkowic.

Na zakończenie parady i festiwalu wystąpił znany i popularny góralski kabaret "Truteń".

Organizatorami XXIII Powiatowej Parady Orkiestr Dętych i Festiwalu Dwóch Kultur byli: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Powiatowe Centrum Kultury, gmina Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec, Związek Podhalan - Oddział Górali Orawskich w Podszklu, OSP Podszkle oraz Szkoła Podstawowa w Podszklu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama