Nowy numer 42/2020 Archiwum

Bez przełomu dla kombinatu

- W dokumencie "Śląsk 2.0" nie ma ani słowa o Hucie im. Sendzimira - obecnie ArcelorMittal Poland SA Oddział w Krakowie - mówi Andrzej Adamczyk, poseł PiS.

Jak dodaje, można jedynie przypuszczać, że wspomniane częściowe obniżenie akcyzy będzie dotyczyło także kombinatu. Zdaniem A. Adamczyka, wszystkie zobowiązania premier Ewy Kopacz zawarte w programie "Huta 2.0" są niewiarygodne, a niektóre fragmenty zostały jedynie przeklejone z wcześniejszych ustaw.

- Ten dokument determinuje decyzję o remoncie wielkiego pieca w hucie, a to znaczy, że albo fabryka będzie funkcjonowała w dotychczasowym wymiarze, albo będą likwidowane tam miejsca pracy - zauważa poseł, który na konferencji PiS zwrócił też uwagę na kwestię centrali PKP Cargo, która ma zostać przeniesiona z Krakowa do Katowic.

- Uznajemy, że plany zamknięcia centrali PKP Cargo w Krakowie są skandaliczne. Jest to jedynie przenoszenie miejsc pracy w inny region, to żadne rozwiązanie problemu - podsumowuje poseł Adamczyk.

Z kolei zdaniem Wojciecha Grzeszka, szefa małopolskiej "Solidarności", pracownicy małopolskich firm, takich jak Huta im. Sendzimira czy PKP Cargo, po oświadczeniu rządu boją się o utratę pracy. - W przypadku huty mówimy o 7,5 tys. miejsc pracy - podkreśla W. Grzeszek, natomiast A. Adamczyk zapowiada, że zwróci się do pani premier o doprecyzowanie, o ile zostanie obniżona akcyza. - PiS jest zwolennikiem szybkiego obniżenia akcyzy, ale takie decyzje powinny być podjęte zdecydowanie wcześniej - przekonuje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama