Nowy numer 24/2018 Archiwum

Chorzy u Matuli przejdź do galerii

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w pierwszą niedzielę lipca odbyła się pielgrzymka ludzi chorych i w podeszłym wieku do Gaździny Podhala.

Pielgrzymka organizowana jest zawsze z okazji przypadającego w tym dniu święta Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Jej uczestnicy do Ludźmierza przybyli na godz. 14. Najpierw wszystkich przywitał wszystkich proboszcz ks. Kazimierz Klimczak. Później była okazja do spowiedzi, a następnie rozpoczęła się Msza św.

Liturgii przewodniczył ks. Jan Jakubiec, proboszcz z Ostrowska, obchodzący w tym roku 25-lecie kapłaństwa. - To nie jest tak, jak w piosence „Chory sam w poczekalni”. Jesteśmy razem, z Bogiem i kochaną naszą Gaździną Podhala w naszych trudach - podkreślał ks. Jan. Celebrans przyjął też życzenia jubileuszowe od ludźmierskiego proboszcza.  

W czasie Mszy św. wierni przyjęli sakrament namaszczenia chorych i otrzymali na zakończenie błogosławieństwo lurdzkie.

W pielgrzymowanie chorych zaangażowali się podhalańscy Rycerze Kolumba, którzy pomogli m.in. dotrzeć do Ludźmierza.

Nikt od Gaździny Podhala nie wyjechał o pustym żołądku. Na każdego uczestnika pielgrzymki czekały pyszna drożdżówka i woda.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma