Nowy numer 24/2018 Archiwum

X Letnie Koncerty Organowe

Koncerty odbywają się w najstarszej miejskiej świątyni pod wezwaniem św. Katarzyny. I mają stałą publiczność.

Jako pierwszy z koncertem wystąpił Witold Zalewski, który od 10 lat pełni funkcję pierwszego organisty w katedrze na Wawelu. Ze śpiewem towarzyszyła mu Ludmiła Staroń, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie.

W programie godzinnego koncertu publiczność usłyszała m.in. "Ave Maria" Schuberta. - Bardzo się cieszę, że kolejny jubileuszowy cykl koncertów rozpoczęliśmy z udziałem tak znakomitych artystów. W imieniu wszystkich melomanów mamy nadzieję na kolejne 10 lat letnich koncertów - mówił Grzegorz Watycha, burmistrz miasta. Objął on honorowy patronat nad festiwalem.

Kolejne koncerty odbędą się 19 lipca oraz 2 i 19 sierpnia w kościele św. Katarzyny. Początek zawsze o godz. 18.45. Koncerty poprzedza niedzielna Msza św.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma