Nowy numer 42/2020 Archiwum

Pociągi znów ruszą do Balic

Od 1 września znów będzie można dojechać pociągiem z Krakowa na lotnisko w Balicach. Linia była remontowana od lutego ub. roku.

Po remoncie linia obsługiwana przez Koleje Małopolskie wydłuży się i połączy również Balice z Wieliczką. Na trasie będą jeździły nowoczesne pociągi Pesa Acatus Plus, kupione przez samorząd województwa małopolskiego. - W ciągu doby 4 pojazdy będą w stałym ruchu od 4.00 rano do wpół do 1.00 w nocy, wyjeżdżając co pół godziny - poinformował Ryszard Rębilas, prezes Kolei Małopolskich.

Codziennie do Balic będzie przyjeżdżało 39 pociągów i tyleż z nich wyjeżdżało. 33 będą kursowały tam i z powrotem na trasie Wieliczka Rynek - Kopalnia - Kraków-Balice, 6 zaś na trasie Kraków Główny - Kraków-Balice.

- Będzie to atrakcyjne połączenie zarówno dla stałych mieszkańców Krakowa, jak i turystów. Z krakowskiego Dworca Głównego będziemy mogli dojechać pod sam terminal Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w 18 minut - powiedział Jacek Krupa, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Na trasie urządzono 3 nowe przystanki: Kraków-Młynówka, Kraków-Zakliki i Kraków-Olszanica. Przejazd z Balic do stacji Kraków Główny będzie kosztował 8 zł, do Wieliczki zaś - 11 zł.

- Jeżeli ktoś zechce korzystać z tej linii codziennie, będzie mógł kupić bilet miesięczny po znacznie niższej cenie - poinformował J. Krupa.

Linia Kraków Główny – Kraków-Balice będzie drugą z kolei, obsługiwaną przez Koleje Małopolskie. KM wystartowały w grudniu ub. roku połączeniem Krakowa z Wieliczką.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama