Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wyruszy pielgrzymka skałeczna

16 lipca po raz 39. z krakowskiej Skałki pielgrzymi pomaszerują na Jasną Górę. Dotrą tam 21 lipca.

Skałeczne pielgrzymowanie odbywające się pod duchowym przewodnictwem ojców paulinów trwa od 1976 r. Tym razem Szlakiem Orlich Gniazd wyruszy ok. 250 pielgrzymów.

- Przeżywanie Mszy św., słuchanie słowa Bożego, wspólna modlitwa, bycie ze sobą w braterskiej wspólnocie, a nawet zwykłe pokonywanie trudów drogi, chęć służenia pomocą i przyjęcie życzliwej dłoni współsiostry czy współbrata to najlepsza okazja, by doświadczyć rzeczywistości Kościoła i uczyć się aktywnie ją współtworzyć każdego dnia - mówi o. Dominik Słabik, przewodnik pielgrzymki.

Pielgrzymom w roli przewodników i duszpasterzy będą towarzyszyli ojcowie z klasztoru paulinów na Skałce i klerycy z paulińskiego seminarium duchownego w Krakowie.

Ostateczna lista uczestników pielgrzymki nie jest jeszcze zamknięta. Zapisy będą jeszcze przyjmowane w kancelarii bazyliki na Skałce (Kraków, ul. Skałeczna 15), znajdującej się w rozmównicy przy furcie klasztornej, w niedzielę 12 lipca od godz. 10 do 12.30, we wtorek 14 lipca - od godz. 18 do 19 i w środę 15 lipca - od godz. 18 do 19. Osoby niepełnoletnie powinny przedstawić pozwolenie rodziców na udział w pielgrzymce, w którym będzie imię i nazwisko opiekuna odpowiedzialnego za nie w jej trakcie.

Chętni do udziału w pielgrzymce, którzy nie będą w stanie zgłosić swojego udziału osobiście, mogą skontaktować się z klasztorem telefonicznie (794 914 876) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (pielgrzymkaskaleczna@gmail.com).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama