Nowy numer 43/2020 Archiwum

Maszerują na wAKacje

Krakowskie Muzeum Armii Krajowej zorganizowało ciekawy program półkolonii wakacyjnych dla dzieci. Od 20 lipca do 14 sierpnia odbędą się 4 kilkudniowe turnusy "Marszu na wAKacje".

- Miłośnicy przygód w wieku od 7 do 13 lat każdego dnia mogą liczyć na ciekawe zajęcia warsztatowe i wycieczki do interesujących miejsc oraz spacery plenerowe po Krakowie - poinformował Piotr Koziarz z Muzeum AK.

Dzieci odwiedzą m.in. Zespół Zarządzania Wsparciem Teleinformatycznym, gdzie poznają najnowsze technologie używane w polskiej armii, 8. Bazę Lotnictwa Transportowego, 5. Batalion Dowodzenia. - Będą się odbywały także gry ruchowe i terenowe, podczas których uczestnicy będą m.in. wcielali się w polskich wywiadowców - zapowiada P. Koziarz.

Każdy z punktów programu zapowiada się ciekawie. Uczestnicy „Marszu na wAKacje” będą m.in. wędrowali po krakowskich miejscach związanych z marszałkiem Józefem Piłsudskim i działalnością konspiracyjną w czasie II wojny światowej, wejdą się na krakowskie kopce, poznają tajniki maszyny szyfrującej „Enigma”.

Turnusy będą się odbywały od poniedziałku do piątku, od godz. 8 do 16. Pierwszy z nich będzie trwał od 20 do 24 lipca, drugi - od 27 do 31 lipca, trzeci - od 3 do 7 sierpnia, czwarty zaś - od 10 do 14 sierpnia.

Zapisy na kolejne turnusy „Marszu na wAKacje” przyjmowane są pod adresem: rezerwacja@muzeum-ak.pl lub pod numerem telefonu: (12) 410 07 70.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama