Nowy numer 42/2020 Archiwum

Remontu wokół Plant ciąg dalszy

Od środy przebudowywana będzie ul. Dunajewskiego.

Spowoduje to zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej w rejonie remontowanego odcinka a także pl. Szczepańskiego.

Zmiany będą podzielone na dwa etapy - w obu ul. Dunajewskiego będzie wyłączona z ruchu, a ul. Reformacka będzie miała odwrócony kierunek jazdy.

Ponadto w pierwszym etapie zamknięte dla ruchu kołowego zostaną ulice Dunajewskiego i Basztowa (do ul. Długiej); zamknięte zostaną wloty ulic Krowoderskiej, Garbarskiej oraz Św. Tomasza; pozostawiony zostanie wyjazd z ul. Szczepańskiej tylko w lewo, w kierunku ul. Karmelickiej; utrzymane zostanie przejście dla pieszych przez ul. Dunajewskiego i Basztową oraz ciąg pieszy przed budynkami wzdłuż wygrodzonego placu budowy wzdłuż budynków w ciągu ulic Dunajewskiego i Basztowej; na ul. Reformackiej ruch odbywał się będzie w stronę ul. Św. Marka.

Objazdy do ul. Karmelickiej będą wyznaczone ulicami Długą, Słowiańską, Krowoderską, Biskupią, Łobzowską i Garbarską, a do Placu Szczepańskiego ulicami Sławkowską, Pijarską, Św. Jana, Św. Tomasza oraz Św. Marka.

Na ul. Karmelickiej (na odcinku od ul. Garbarskiej do skrzyżowania z ul. Podwale-Dunajewskiego) na kierunku do skrzyżowania dopuszczony zostanie ruch pojazdów uprawnionych do wjazdu w strefę B oraz pojazdów zaopatrzenia. Wprowadzone zostaną natomiast zakazy zatrzymywania.

Na tym utrudnień w centrum miasta nie koniec. Na ul. Czarnowiejskiej, na której od kilku tygodni trwały prace przy brukowaniu chodnika, rozpocznie się remont nakładkowy jezdni.

Organizacja ruchu zmieni się tam wieczorem 17 lipca (w piątek). Podczas prowadzenia prac, czyli do 25 lipca, ulica będzie jednokierunkowa. Samochody pojadą tylko od Alei Trzech Wieszczów w kierunku al. Kijowskiej. Dla drugiego kierunku ma zostać wyznaczony objazd.

Prace spowodują także utrudnienia na skrzyżowaniach ul. Czarnowiejskiej z al. Kijowską i Alejami Trzech Wieszczów. Jak zapewnia krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, prace te prowadzone będą w nocy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama