Nowy numer 3/2021 Archiwum

Góralska pójdzie brać

Pielgrzymka wyruszy 23 lipca z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu o godz. 7.45.

- Pierwszy przystanek grupy nowotarskiej będzie w Ludźmierzu, gdzie przed figurą Gaździny Podhala pomodlimy się o siły potrzebne do wędrowania do Królowej Polski, gdzie dotrzemy 31 lipca - mówi ks. Józef Urbańczyk, duszpasterz pielgrzymkowy z parafii NSPJ.

Zapisy na pielgrzymkę odbywają wyłącznie w kancelarii parafii NSPJ w Nowym Targu, w godzinach urzędowania, od 6 lipca oraz w niedzielę 19 lipca po każdej Mszy św. - Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy o niezostawianie zapisów na ostatni dzień pielgrzymki - prosi ks. Urbańczyk.

Godziny urzędowania kancelarii: poniedziałki, wtorki i czwartki - od 16.00 do 18.00, a w soboty - od 8.00 do 9.30. Pielgrzymi muszą pokryć koszty uczestnictwa w wysokości 70 zł (dorośli) i 60 zł (dzieci). Obejmują one ubezpieczenie, obsługę medyczną, znaczek, legitymacje, przewóz bagażu.

Osoby niepełnoletnie mają obowiązek dostarczyć pisemną zgodę prawnego opiekuna w dniu zapisu na pielgrzymkę (można zabrać druk z kancelarii parafii NSPJ lub pobrać plik "zgoda opiekunów" ze strony internetowej parafii).

Pielgrzymka wyrusza w poniedziałek 23 lipca z kościoła NSPJ w Nowym Targu o godz. 7.45. Nadawanie bagażu odbędzie się tego samego dnia do godz. 8. Msza św. rozpocznie się w Ludźmierzu ok. godz. 10.

- Na pielgrzymkę zabieramy najpotrzebniejsze rzeczy: dostateczną ilość ubrań, bieliznę, odpowiednie buty, modlitewnik i różaniec. Pamiętajmy o pokutnym charakterze pielgrzymki - stroje powinny być odpowiednio dobrane - zaznacza ks. Józef.

Tradycyjnie ostatni odcinek na Jasnej Górze Podhalanie pokonają w strojach regionalnych. Msza św. na Jasnej Górze odbędzie się 31 lipca o godz.14.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama