Nowy numer 47/2019 Archiwum

Urlop pięcioletni

Koniec spekulacji w sprawie etatu Andrzeja Dudy na UJ. Prezydent RP będzie nadal na uniwersyteckim urlopie.

Ponieważ podczas kampanii wyborczej pojawił się temat zatrudnienia Andrzeja Dudy na krakowskiej uczelni i blokowania przezeń tam etatu, prezydent elekt postanowił jeszcze przed zaprzysiężeniem wyjaśnić tę sprawę.

Jak poinformował we wtorek media rzecznik UJ Adrian Ochalik, A. Duda spotkał się w poniedziałek z rektorem prof. Wojciechem Nowakiem i otrzymał od niego zgodę na przedłużenie urlopu bezpłatnego, na którym przebywa od 1 sierpnia 2006 roku ze względu na sprawowanie mandatu posła, a następnie europosła. Uczelnia zatrudnia inną osobę, która go zastępuje.

Od razu pojawiły się spekulacje, dlaczego A. Duda zdecydował się na taki krok. Otóż, jeżeli prezydentem RP zostaje prawnik, w dodatku pracujący w Katedrze Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, to musi on bardzo uważać na wszystko, co robi i mówi, aby nikt nie mógł mu postawić zarzutów właśnie w prawniczej materii. Teraz - od tej strony - wszystko jest jasne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama