Nowy numer 43/2020 Archiwum

"Mały Książę" wchodzi do kin!

Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na przedpremierowy pokaz tego niezwykłego filmu.

To rzadkość, by trzyminutowy zwiastun filmu oglądało się ze wzruszeniem i wielką ciekawością, co będzie dalej. W przypadku trailera "Małego Księcia" w reżyserii Marka Osborna tak właśnie jest, a każda kolejna sekunda wprowadzająca widza w świat, który znamy z kart jednej z najpiękniejszych książek wszechczasów, jest jak obietnica, że dalej może być tylko jeszcze lepiej.

Animowana opowieść dla dorosłych i dla dzieci zaczyna się zaskakująco. Życie małej dziewczynki jest bowiem poukładane w najmniejszych szczegółach przez apodyktyczną mamę. Dla swojej córki, która czas dzieli między naukę w szkole i domu, zaplanowała każdą godzinę, tydzień, miesiąc, a nawet lata. Bo - jak zapewnia -  najważniejsze to odnieść w życiu sukces, a na początek mieć świetne oceny w prestiżowej szkole. Co prawda, tego wątku w książce Antoine'a de Saint Exupery'ego nie było, ale to nawet lepiej, bo film jest urokliwą wizją "Małego księcia", a nie tylko "przerobieniem" go w scenariusz w skali 1:1.

Pewnego dnia na książkę, którą właśnie czyta dziewczynka, spada papierowy samolocik. Ta chwila już niebawem zmieni wszystko... Samolocik wysłał sąsiad dziewczynki, starszy i nieco zwariowany mężczyzna (książkowy pilot), który zaczyna tłumaczyć dziecku, że życie to coś więcej niż szóstki w szkole i nienaganny garnitur w świecie dorosłych ludzi. Bo życie to przyjaźń, miłość, międzyludzkie więzy, czyli wszystko to, co jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się przecież tylko sercem, a gdy się coś (kogoś) oswoi, to już na zawsze stajemy się za to odpowiedzialni... Warto sobie o tym przypomnieć, a po powrocie z kina do domu narysować baranka. Może dla kogoś będzie to najmilszy na świecie prezent?

Przedpremierowy pokaz filmu, którego klimat potęguje piękna muzyka Hansa Zimmera, odbędzie się w Krakowie 4 sierpnia o godz. 18.30 w Ciemna City Galeria Kazimierz (ul. Podgórska 34). Wraz z kinem "Świat" oraz Znak Emotikon zapraszamy na to wydarzenie naszych Czytelników. By dostać jedno z trzech podwójnych zaproszeń, wystarczy do soboty 1 sierpnia napisać do nas pod adresem: krakow@gosc.pl i odpowiedzieć na proste pytanie: które zwierzę nauczyło Małego Księcia, czym tak naprawdę jest przyjaźń? W mailu należy też podać swoje imię, nazwisko i numer telefonu.

Uwaga! Zaproszenia trzeba będzie odebrać z krakowskiej redakcji "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama