Nowy numer 3/2021 Archiwum

Górale w drodze do Warszawy

- Dostaliśmy oficjalne zaproszenie na zaprzysiężenie z kancelarii prezydenta i już jesteśmy w drodze do stolicy - mówi Maciej Motor-Grelok, były prezes Związku Podhalan. Zdradza, że został poproszony przez kancelarię prezydenta Dudy o współpracę.

Do Warszawy zmierza też Maciej Zubek z żoną. Pan Maciej jest przewodniczącym zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan, szefuje banderii konnej, która witała Andrzeja Dudę w czasie jego wizyty w stolicy polskich Tatr, jeszcze podczas kampanii wyborczej. Wśród zaproszonych gości jest również Hania Rybka, znana i bardzo ceniona zakopiańska artystka. Tym razem jednak raczej nie ma szans, aby zaśpiewała nowemu prezydentowi.

W uroczystościach w polskim parlamencie wezmą, oczywiście, udział podhalańscy posłowie Andrzej Gut Mostowy, Anna Paluch, Edward Siarka i senator Stanisław Hodorowicz.

- Większa grupa górali pojedzie do prezydenta na jesieni - zapowiada Maciej Motor-Grelok. - Będzie to taka góralska witacka głowy państwa - dodaje. - Poseł Kwiatkowski zachęcał nas, aby wyjazdy większych grup przełożyć na później ze względu na napięty program uroczystości - przyznaje poseł Edward Siarka.

Swój wyjazd do Warszawy zapowiadają w późniejszym terminie także regionalni działacze Prawa i Sprawiedliwości skupieni wokół szefa podhalańskiego regionu partii Jana Piczury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama