Nowy numer 3/2021 Archiwum

Strażacka radość

Dzięki dotacji z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach programu Małopolskie Remizy oraz dofinansowaniu z Urzędu Miasta Nowy Targ udało się przeprowadzić remont sali w remizie strażackiej na Kowańcu.

Sala została już oficjalnie oddana do użytkowania. W odbiorze brali udział przedstawiciele OSP Nowy Targ, Urzędu Miasta Nowy Targ na czele z burmistrzem Grzegorzem Watychą oraz przedstawiciele wykonawcy i inni zaproszeni goście.

- Mamy nadzieję że odnowiona sala będzie nam i społeczności lokalnej długo służyć - mówi Marcin Jagła, jeden z ochotniczych strażaków, który pracuje jako jeden z naczelników w nowotarskim magistracie.

Strażacy dziękują nowotarskiemu burmistrzowi, który kiedyś jako radny interpelował o korzystanie z środków z Małopolskich Remiz, teraz już jako włodarz miasta wraz z radnymi znalazł środki w budżecie miasta i "dołożył" brakującą kwotę do otrzymanej dotacji.

OSP Kowaniec w Nowym Targu zabezpiecza wiele wydarzeń na terenie miasta. Strażacy biorą udział każdego roku w Miejskiej Drodze Krzyżowej.

Nowotarska Ochotnicza Straż Pożarna była pierwszą strażą utworzoną na terenie Podhala. Od początku działalności była ośrodkiem kultury i oświaty, tutaj zorganizowano bibliotekę, zespół teatralny, w remizie odbywały się spotkania i odczyty rocznicowe i wieczornice.

Nierozerwalnie z OSP od początku jej istnienia funkcjonowała strażacka orkiestra, która uświetniała swoimi występami wszystkie uroczystości o charakterze religijnym i państwowym. W ciągu ponad 130 lat działalności nowotarska straż brała udział w niezliczonej ilości akcji ratowniczych, gaszeniu pożarów, akcjach powodziowych zarówno na terenie miasta jak i powiatu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama