Nowy numer 3/2021 Archiwum

Krakowianie w Kancelarii Prezydenta

Wojciech Kolarski i prof. Krzysztof Szczerski objęli ważne stanowiska u boku prezydenta Andrzeja Dudy.

Wojciech Kolarski będzie odpowiadał w Kancelarii Prezydenta za sprawy kultury i polityki historycznej.

- To ważny element programu Andrzeja Dudy, sprzyjający zadeklarowanemu przez prezydenta dążeniu do odbudowy naszej wspólnoty narodowej. Prezydent wspomniał o obowiązku pamięci. Wyraża się ona zaś przez dumną pamięć o naszej historii, której dobrego imienia powinniśmy strzec. Dlatego rola nowego ministra odpowiadającego za ten fragment polityki prezydenta będzie bardzo istotna - powiedział prof. Andrzej Nowak, historyk z UJ.

Wojciech Kolarski urodził się w 1972 r., studiował filozofię i socjologię, współpracował niegdyś blisko z Janem Rokitą. Zna prezydenta RP od dawna.

-  Znamy się od połowy lat 80.,  jeszcze z harcerstwa, współpracowaliśmy ze sobą od kilku lat, byłem szefem jego biura poselskiego - powiedział W. Kolarski.

Jest powszechnie uznawany za solidnego organizatora.

- Pamiętam go dobrze ze wspólnego działania w Stronnictwie Konserwatywno-Ludowym. Był rzeczowy i kompetentny, unikał wiecowej retoryki - powiedział Krzysztof Nurkowski, nauczyciel historii, b. wiceburmistrz Kazimierzy Wielkiej w woj. świętokrzyskim.

W. Kolarski od ub. roku jest krakowskim radnym. Przewodniczy również Stowarzyszeniu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie.

Krakowianie w Kancelarii Prezydenta   Prof. Krzysztof Szczerski będzie się zajmował sprawami międzynarodowymi Jakub Szymczuk /Foto Gość Za sprawy zagraniczne w Kancelarii Prezydenta będzie odpowiadał prof. Krzysztof Szczerski, politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego, poseł na Sejm.

- Łączy dużą wiedzę teoretyczną z praktyką. Był m. in. wiceministrem spraw zagranicznych. O wysokim poziomie jego prac naukowych świadczy m. in. wyróżnienie jego pracy habilitacyjnej nagrodą premiera, którym był wówczas...Donald Tusk - powiedział prof. Ryszard Terlecki, historyk, poseł PiS.

Krzysztof Szczerski urodził się w 1973 r. Jest absolwentem VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie oraz politologii na UJ. Jako wykładowca UJ pracował w Katedrze Współczesnych Systemów Politycznych Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych. Od 2011 r. jest posłem. Od początku 2011 r. do końca 2014 r był redaktorem naczelnym krakowskiego dwumiesięcznika "Arcana”.

- Także Małgorzatę Sadurską szefową Kancelarii Prezydenta, można by już nazwać krakowianką honoris causa. Niedawno pod Wawelem osiedliła się wraz z rodziną jej siostra, więc pani minister często tu bywa - żartuje prof. Terlecki
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama