Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nadmiar wyobraźni

- Te obrazy na pewno działają na naszą wyobraźnię, ale widać wyraźnie, że Paweł ma jej w nadmiarze - mówił jeden z profesorów, który wziął udział w wernisażu.

Paweł Olchawa urodził się w Krakowie, ale obecnie mieszka i pracuje w Miechowie. Jest też znanym społecznikiem. - Autor pozwala nam na poszukiwanie własnych treści w swoich obrazach - zauważa Marek Sak, który napisał słowo wstępne do pięknie wydanego katalogu, jaki towarzyszy wystawie w nowotarskich "Jatkach". 

- Obrazy nie są wielkie formatem, ale właściwie możemy je traktować jak małą formę malarską. Użyta kompozycja sprawia, że mamy do czynienia z obrazami monumentalnymi w formie, co w żadnym przypadku nie przeszkadza im być zapisem intymnych rozmyślań inaczej niemożliwych do wypowiedzenia - podkreśla M. Sak. 

Autora prac oraz licznych gości jak zawsze w nowotarskiej galerii "Jatki" powitała jej kierowniczka Anna Dziubas. Wernisaż uświetnił wraz ze swoją córką gitarzysta Marek Brynkus. 

Paweł Olchawa jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie, gdzie studiował na Wydziale Edukacji Artystycznej. Jest także absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Uczestniczył w wielu plenerach malarskich w Polsce i za granicą.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma