Nowy numer 48/2020 Archiwum

Setki maluchów w Krakowie

Do Krakowa na 12. Ogólnopolski Zlot Fiata 126p przyjedzie ponad 500 załóg. Może paść rekord.

- Już wiemy, że będzie to największy z dotychczasowych zlotów nie tylko w Polsce, ale na świecie - zapewniają członkowie Grupy Krakowskiej, która wraz z urzędem miasta organizuje krakowski zlot. - Kraków przyciągnął więcej załóg, niż ktokolwiek mógł przypuszczać.

Maluchy zawitają do stolicy Małopolski w piątek 14 sierpnia. W godz. 10-12 będzie je można podziwiać pod Wawelem, na placu Wielkiej Armii Napoleona.

Potem załogi samochodów przeniosą się na pas lotniska w Czyżynach (ul. Bora Komorowskiego). Tam będzie można zobaczyć m. in. fiaty 126p ścigające się ze sobą. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Między innymi wezmą one udział we wspólnym malowaniu jednego z samochodów farbami.

- Będzie to zlot dla całych rodzin. Nie tylko dla fanów motoryzacji, ludzi, którzy mają w żyłach benzynę - także ich najbliżsi będą się dobrze bawić - deklarują organizatorzy imprezy.

Ostatnim punktem zlotu, będzie wizyta kierowców fiatów 126p w krakowskim Muzeum Inżynierii Miejskiej (ul. św. Wawrzyńca) - załogi zawitają tam w niedzielę ok. godz. 11, by spróbować pobić rekord w ilości maluchów zgromadzonych w jednym miejscu.

Zloty fiatów 126p odbywają się od 2000 roku. Najpierw odbywały się w Warszawie, potem m. in. w Łodzi, Płocku, Wrocławiu, Toruniu. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się on w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama