Nowy numer 3/2021 Archiwum

Powstaje spot ŚDM

Zdjęcia do filmiku promującego Światowe Dni Młodzieży są kręcone w kilku miastach Europy. Teraz kolej na Kraków.

W Rzymie zakończyły się zdjęcia do spotu promującego ideę ŚDM i zapraszającego na międzynarodowe spotkanie młodych w 2016 roku. Ostatnie sceny kręcone będą w Krakowie. Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 zaprasza młodzież do udziału w produkcji spotu.

Zdjęcia są kręcone w różnych miejscach w Europie - m.in. w Paryżu, gdzie odbywały się Światowe Dni Młodzieży w 1997 roku. Kolejne sceny powstają w Barcelonie, Rzymie, Berlinie oraz Val du Funes w Tyrolu Południowym. Centrum akcji jest jednak Kraków.

- Po raz pierwszy w historii Światowych Dni Młodzieży będzie im towarzyszył tak spektakularny rozmachem spot promocyjny. Ze względu na to, a także z innych powodów, które zostaną ujawnione dopiero podczas premiery, spot ma znaczenie historyczne - tajemniczo zapowiada Joanna Zając z zespołu ds. promocji ŚDM Kraków 2016.

W zdjęciach w poszczególnych krajach biorą udział młodzi ludzie. Polska młodzież ma być reprezentowana najliczniej. Na krakowskim Rynku Głównym, gdzie 17 sierpnia będzie kręcona ostatnia sekwencja spotu, pojawi się około 200 statystów, w większości wolontariuszy ŚDM.

Do realizacji klipu jest używany najnowocześniejszy sprzęt, ekipa filmowa liczy ok. 20 osób. Spot zostanie wyemitowany przez TVP, a następnie upowszechniony na całym świecie.

W realizację spotu są zaangażowane Narodowe Centrum Kultury, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Krakowa oraz Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama