Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nietuzinkowe latające maszyny

Niezliczona rzesza widzów, kilkadziesiąt nietuzinkowych latających maszyn. Nowotarski Piknik Lotniczy, mimo chwilowego załamania pogodowego, można uznać za bardzo udany.

Podczas pikniku fani lotnictwa mogli podziwiać w locie kilkadziesiąt maszyn. Jedną z najciekawszych był pierwszy w historii pikników odrzutowiec - TS 11 Iskra. Tego rodzaju samolot nie może wylądować na nieutwardzonym pasie, jednak kilkakrotnie pojawiał się nad lotniskiem i w niskim przelocie prezentował całą swoją klasę.

Ponadto były pokazy specjalnych grup akrobacyjnych, a na scenie plenerowej wystąpiła m.in. Miejska Orkiestra Dęta z Nowego Targu.

Siódma edycja Pikniku Lotniczego była zrealizowana z rozmachem, m.in. jako jeden z projektów budżetu obywatelskiego. Miasto na ten cel przeznaczyło 50 tys. zł. Jak podkreślają organizatorzy z Aeroklubu Nowy Targ, taka suma na strat związany z przygotowaniami zawsze pomaga. Efektem projektu budżetu obywatelskiego będzie też plac zabaw dla dzieci, który powstanie na lotnisku. Niestety, Urząd Lotnictwa Cywilnego nie zgodził się, aby na nowotarskim lotnisku powstał taras widokowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama