Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dworzec rośnie

Najpierw powiększona płyta, potem - dodatkowe kondygnacje na hotel. To wizja rozwoju Małopolskiego Dworca Autobusowego w Krakowie.

Od kilku dni trwa przebudowa MDA. W jej ramach górna płyta dworca zostanie powiększona o ok. 1300 mkw., co pozwoli na stworzenie 6 nowych stanowisk dla autobusów.

Na czas prac budowlanych pasażerowie zarówno autobusów, jak i pociągów (dworzec kolejowy sąsiaduje z autobusowym) muszą się liczyć z utrudnieniami. Wyjście z antresoli pomiędzy dworcem PKP a dworcem autobusowym zostało bowiem zamknięte, a wyjście z Tunelu Magda - zwężone.

Rozbudowa była konieczna, ponieważ już teraz z dworca odbywało się 1200 odjazdów dziennie, co przekraczało jego możliwości techniczne. Po zakończeniu rozbudowy górnej płyty dworca jego przepustowość ma się zwiększyć o 20 proc. (do ponad 1400 odjazdów dziennie).

Warta ok. 10 mln zł przebudowa ma się zakończyć latem 2016 roku, jeszcze przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Potem ma się rozpocząć kolejny etap prac na dworcu - obudowanie nowych kondygnacji budynku dworca, w których powstanie hotel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama