Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jedyny warunek: trzeźwość

29 i 30 sierpnia potrwa Zlot Radości Anonimowych Alkoholików regionu Galicja oraz jubileusz 30-lecia AA w Krakowie.

Jak zapowiadają organizatorzy, będą to dwa dni radości ze zdrowienia z alkoholizmu, pokazujące, że w momencie zmagania się z chorobą, jaką jest alkoholizm, można żyć godnie i szczęśliwie, dzięki wspólnocie AA. W jubileuszowych uroczystościach prawdopodobnie wezmą udział ok. 2 tys. uczestników i przyjaciół AA.

Zlot odbędzie się w obiektach krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, a w jego programie znajdą się m.in. rozmowy ze specjalistami i przyjaciółmi AA, ale również z osobami, które pozostają trzeźwe od 10, 20, 30 i więcej lat.

Wspólnota AA jest częścią nieformalnej międzynarodowej grupy pomagającej wszystkim zmagającym się z alkoholizmem. W ciągu 80 lat swojej historii dotarła do 173 krajów i nadal prężnie się rozwija.

Pierwsza grupa AA w Krakowie pod nazwą „Królowa Jadwiga”, która  zapoczątkowała region Galicja obejmujący południe kraju, powstała już w 1985 roku. 
Dzisiaj ten region tworzy 5 intergrup (z Kresów, Małopolski, Podbeskidzia, Podkarpacia i Podgórza) i działa w nim 307 grup AA. W całej Polsce jest ich nawet około 2400. Anonimowy Alkoholicy biorący udział w spotkaniach podkreślają, że ich główny cel to "nieść posłanie innym alkoholikom, którzy wciąż jeszcze cierpią".

Marta Oćwieja, psycholog, terapeuta i przyjaciel AA, przekonuje, że wspólnota Anonimowych Alkoholików to miejsce, gdzie każdy, niezależnie od wykształcenia i pozycji społecznej, może się rozwijać i walczyć z własnymi słabościami. - Każdy dostaje akceptację, jedyny warunek przynależności to trzeźwość - mówi M. Oćwieja.

Jubileusz AA rozpocznie się w sobotę 29 sierpnia o godz. 10. Wszystkie mityngi będą otwarte, a udział wziąć w nich może każdy zainteresowany problematyką alkoholizmu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama