Nowy numer 3/2021 Archiwum

Idą na rekord

Ponad 225 tys. pielgrzymów, tworzących przeszło tysiąc grup, zarejestrowało się już na ŚDM w Krakowie.

Najwięcej jest pielgrzymów z Polski - to prawie połowa zarejestrowanych. Na kolejnych miejscach są Włochy (ponad 23 tys. zgłoszonych osób), Francja (ponad 11 tys.) i Stany Zjednoczone (ponad 6 tys.).

- Rejestrują się także młodzi z krajów i regionów bardzo dla nas egzotycznych, jak choćby Wyspy Karaibskie, Polinezja Francuska czy Wyspy Zielonego Przylądka. Dużo jest rejestracji z krajów afrykańskich - mówi ks. Andrzej Wołpiuk, koordynator sekcji rejestracji w komitecie ŚDM. - Wiele jest także zapytań o to, w jaki sposób się rejestrować, czy też jaki będzie program Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - dodaje.

Jak wyjaśnia ks. Andrzej, zazwyczaj - podczas poprzednich spotkań młodzieży - w systemie rejestracyjnym zapisywało się ok. 500 tys. uczestników. Pozostali przyjeżdżali na miejsce, nie rejestrując się wcześniej. Tym razem może ich być znacznie więcej.

- Jeżeli w czwartym tygodniu rejestracji mamy zapisanych 225 tys. osób, to myślę, że może paść rekord i osób zarejestrowanych, i uczestników Światowych Dni Młodzieży, jeśli chodzi o spotkania odbywające się w Europie - zaznacza ks. Wołpiuk.

Obecnie trwa pierwsza faza rejestracji pielgrzymów, w której zapisują się tzw. makrogrupy, czyli grupy liczące do 5 tys. pielgrzymów. W kolejnym etapie zostaną one podzielone, a pielgrzymi dla każdej z podgrup będą wybierali odpowiednią opcję "pakietu pielgrzyma".

Dla tych, którzy nie zdążą się zarejestrować w fazie grupowej (ma się ona zakończyć w kwietniu 2016 roku), uruchomiony zostanie system rejestracji "last minute". Sam system został uruchomiony dokładnie rok przed rozpoczęciem ŚDM (26 lipca) i - jak informuje ks. Andrzej Wołpiuk - działa bardzo dobrze. - Bardzo się niepokoiliśmy, czy system wytrzyma natłok pielgrzymów. Na szczęście poza drobnymi poprawkami czy błędami jest on bardzo stabilny i dobrze pracuje - zapewnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama