Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wirtualna katedra

Turyści z całego świata mogą zwiedzić i zachwycić się katedrą na Wawelu w sposób, jakiego wcześniej nie znali. Wszystko to za sprawą aplikacji Edbox Royal Cathedral.

Jest to wielkie udogodnienie dla każdego, kto w dowolnej chwili chciałby zapoznać się z historią katedry. Dzięki aplikacji można zrobić to w sposób absolutnie innowacyjny i świeży. Idąc z duchem czasu, wawelska katedra, jako pierwszy kościół w Polsce, zdecydowała się skorzystać z nowoczesnego urządzenia wykorzystywanego dotąd w działaniach marketingowych. Edbox jest zamkniętą siecią Wi-Fi, zainstalowaną dzięki porozumieniu i współpracy z katowicką firmą.

Bez podawania danych i specjalnych logowań można poznać informacje o historii katedry, obejrzeć zdjęcia, ale również wirtualnie zwiedzić Muzeum Katedralne. Wystarczy - będąc na Wawelu - połączyć się z siecią Edbox Royal Cathedral i wejść w przeglądarkę. Platforma działa na razie w językach polskim i angielskim.

Dużym przełomem jest też fakt, że turyści odwiedzający katedrę i muzeum będą mogli zwiedzić te obiekty nawet po ich zamknięciu. Co więcej, połączenie z Edboxem jest bezpłatne, dlatego od teraz katedra jest na wyciągnięcie ręki.

- To zdecydowanie wielkie zaskoczenie i świetny pomysł w dobie internetu. Kraków pokazuje, że nie boi się nowych technologii i bardzo mnie to cieszy. Myślę, że każdy powinien to zobaczyć - mówi pani Katarzyna z Krakowa, która miała już okazję zapoznać się z aplikacją.

Jej twórcy mają również nadzieję, że pomysł sprawdzi się podczas Światowych Dni Młodzieży i będzie dużym ułatwieniem dla każdego posiadacza smartfona lub tabletu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama