Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Nie" dla golizny na Krupówkach

Jeden z neonów na Krupówkach w dzień i w nocy prezentuje reklamę nocnego klubu. Widać na nim roznegliżowane kobiety.

Podpisy przeciwko takim reklamom w mieście były zbierane przy zakopiańskich kościołach. Neon wyświetla się na jednym z niewyremontowanych budynków przy Krupówkach. Piesi idący znanym deptakiem od ulicy Kościuszki już z daleka widzą wabiącą ich swoimi pozami brunetkę czy blondynkę. Reklama jest emitowana cały dzień i całą noc. - To niesłychane, że taki przekaz jest puszczany w biały dzień. Kto na to pozwolił? - denerwuje się pani Józefa z Zakopanego, która podpisała się pod wspomnianym protestem.

Tematem zajmą się na najbliższym posiedzeniu radni miejscy z Komisji Rodziny i Spraw Społecznych. - Do tej pory nie było klimatu dla tej sprawy, ale wraz z rozpoczęciem nowej kadencji musimy się tą sprawą zająć - mówi dziennikarzom Józef Figiel, przewodniczący tej komisji. - Wiemy, że przed kościołami mieszkańcy podpisywali się pod petycją o ograniczenie promocji takich miejsc. Byliśmy przeciwko kasynu, zwiększeniu liczby punktów z alkoholem, teraz będziemy przeciwko klubom go-go - zapowiada radny.

Radni będą niedługo podejmować decyzję o powstaniu parku kulturowego na terenie stolicy Tatr. Ta uchwała może jednoznacznie ograniczyć reklamy takich miejsc, jakie można spotkać obecnie przy Krupówkach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama