Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rajd śladami kard. Wojtyły

Rajd odbędzie się w 37. rocznicę ostatniej wędrówki w polskie góry kard. Karola Wojtyły, tuż przed wyborem na Stolicę Piotrową.

Rajd rozpocznie się o godz. 8.30 Mszą św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Skawicy z prośbą, aby młodzież dobrze przygotowała się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w lipcu 2016 roku.

Po Mszy św. nastąpi złożenie kwiatów przy pomniku św. Jana Pawła II, później uczestnicy rajdu zostaną przewiezieni autokarami na Suchą Górę. Stamtąd wyruszą szlakiem, którym kiedyś wędrował kard. Wojtyła wraz z obecnym metropolitą krakowskim kard. Stanisławem Dziwiszem.

Organizatorem rajdu jest Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi (tam można zaczerpnąć dodatkowych informacji) przy współpracy ze starostwem w Suchej Beskidzkiej, Babiogórskim Parkiem Narodowym, parafią Matki Bożej Częstochowskiej i Radą Sołecką w Skawicy.

Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane są w BCK w Zawoi do 8 września. Natomiast zgłoszenia turystów indywidualnych - 9 września na miejscu rozpoczęcia rajdu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama