Nowy numer 24/2018 Archiwum

Od rapu po walkę ze smokiem

Niedziela 6 września upłynie pod znakiem Światowych Dni Młodzieży m.in. w Myślenicach, Niepołomicach oraz Płokach.

Na myślenickim rynku o godz. 18 odbędzie się koncert Siewców Lednicy. W programie m.in. spotkanie z sekretarzem generalnym Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 ks. Grzegorzem Suchodolskim, wspólne śpiewanie hymnu przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży oraz uruchomienie zegara odliczającego dni do ŚDM w Krakowie.

Niemal równocześnie, bo o godz. 19, rozpocznie się w Niepołomicach (scena w parku miejskim) koncert rapera Mirka "Koli" Kolczyka. "To były przestępca i więzień, a dziś doświadczony muzyk głoszący swoimi piosenkami Ewangelię" - wyjaśniają organizatorzy koncertu. "Jego muzyka to prawdziwa eksplozja energii w połączeniu z mądrymi tekstami" - zachęcają. Raper współpracował już z wykonawcami takimi, jak: Royal Rap, TGD, Elohim, Grupa Mojego Brata czy Gospel Rain. Poza sceną zajmuje się profilaktyką uzależnień, pracując z wieloma organizacjami pożytku publicznego.

W sanktuarium Matki Bożej w Płokach, gdzie 6 września rozpoczną się uroczyste obchody odpustu, w samo południe rozegrana zostanie gra terenowa "Argentyńskie tango, czyli jak uratować ŚDM przed smokiem". Zgłoszenia dwuosobowych zespołów (w grze mogą brać udział uczniowie klas gimnazjalnych i starsi) przyjmowane są do 3 września u liderów parafialnych ŚDM, pod numerem 888 131 481 i adresem mailowym: kontakt@sanktuariumploki.pl. Kartę zgłoszenia i zgodę rodziców, którą muszą dostarczyć niepełnoletni uczestnicy, można pobrać ze strony: sanktuariumploki.pl. Znajduje się tam także szczegółowy regulamin zabawy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma