Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Jamnik rządzi przejdź do galerii

Setki czworonożnych przebierańców i ich właścicieli, wzięło w niedzielę udział w XXI marszu jamników.

Parada wyruszyła w samo południe spod Barbakanu, tuż po hejnale z wieży Mariackiej, a za cel obrała sobie Rynek Główny. Jak zawsze to niezwykłe widowisko przyciągnęło wielu mieszkańców i turystów, którzy mieli okazję podziwiać dumnie kroczące jamniki, przebrane w różne - często śmieszne - stroje.

Na stoiskach wokół sceny fani psów mogli skorzystać z fachowej porady weterynarza, dietetyka zwierzęcego, behawiorysty czy rehabilitanta, ale również zaczipować swojego psiego przyjaciela. Możliwa była także bezpłatna wizyta w profesjonalnym psim salonie piękności, gdzie skutecznie i modnie stylizowano zwierzęta. 

Marsz jamników to nie tylko świetna zabawa i najbardziej rozszczekany pochód, ale również pretekst, by zwrócić uwagę na problemy związane z porzucaniem psów i ich adopcją. W XXI jego wydaniu pierwsze miejsce w kategorii para idealna zajął pan Wadim i jego jamnik Loki, z Lwowa. Miejsce drugie przypadło natomiast pani Joannie i jej uroczej suczce Palmie, które na marsz przyjechały specjalnie z Warszawy.  

- Warto pamiętać, że jamnik to jedna z najpopularniejszych ras psów do towarzystwa, czego idealnym dowodem było dzisiejsze wydarzenie - mówiła pani Ania z Krakowa, która już po raz trzeci, wraz ze swoim Fafikiem, brała udział w marszu. - Uparty, ale wierny - dodał pan Andrzej, dumnie pozujący ze swoim jamnikiem do zdjęć. 

Organizatorem Marszu jak co roku było Radio Kraków, a współorganizatorem Gmina Miejska Kraków.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy