Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jamnik rządzi przejdź do galerii

Setki czworonożnych przebierańców i ich właścicieli, wzięło w niedzielę udział w XXI marszu jamników.

Parada wyruszyła w samo południe spod Barbakanu, tuż po hejnale z wieży Mariackiej, a za cel obrała sobie Rynek Główny. Jak zawsze to niezwykłe widowisko przyciągnęło wielu mieszkańców i turystów, którzy mieli okazję podziwiać dumnie kroczące jamniki, przebrane w różne - często śmieszne - stroje.

Na stoiskach wokół sceny fani psów mogli skorzystać z fachowej porady weterynarza, dietetyka zwierzęcego, behawiorysty czy rehabilitanta, ale również zaczipować swojego psiego przyjaciela. Możliwa była także bezpłatna wizyta w profesjonalnym psim salonie piękności, gdzie skutecznie i modnie stylizowano zwierzęta. 

Marsz jamników to nie tylko świetna zabawa i najbardziej rozszczekany pochód, ale również pretekst, by zwrócić uwagę na problemy związane z porzucaniem psów i ich adopcją. W XXI jego wydaniu pierwsze miejsce w kategorii para idealna zajął pan Wadim i jego jamnik Loki, z Lwowa. Miejsce drugie przypadło natomiast pani Joannie i jej uroczej suczce Palmie, które na marsz przyjechały specjalnie z Warszawy.  

- Warto pamiętać, że jamnik to jedna z najpopularniejszych ras psów do towarzystwa, czego idealnym dowodem było dzisiejsze wydarzenie - mówiła pani Ania z Krakowa, która już po raz trzeci, wraz ze swoim Fafikiem, brała udział w marszu. - Uparty, ale wierny - dodał pan Andrzej, dumnie pozujący ze swoim jamnikiem do zdjęć. 

Organizatorem Marszu jak co roku było Radio Kraków, a współorganizatorem Gmina Miejska Kraków.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma