Nowy numer 08/2024 Archiwum

Poniosą Ewangelię nadziei

Od 17 do 20 września w Krakowie pod hasłem: "Nieśmy Ewangelię nadziei" trwać będzie II Krajowy Kongres Akcji Katolickiej. Patronat honorowy nad nim objęli m.in. abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, i kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

W kongresie udział weźmie ponad 700 delegatów z całej Polski. Przybędą również delegacje Międzynarodowego Forum Akcji Katolickiej, Instytutu Polskiego Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii oraz szefów organizacji ze Lwowa i Rumunii.

Kongres rozpocznie Msza św. w czwartek 17 września o godz. 16 odprawiona przez kard. Dziwisza w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.

W piątek 18 września o godz. 9 Mszę św. w kościele śś. Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52a) odprawi abp Migliore. O godz. 10.30 w gmachu Filharmonii Krakowskiej (ul. Zwierzyniecka 1) rozpoczną się wystąpienia kongresowe, m.in. Haliny Szydełko, prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej, i bp. Marka Solarczyka, krajowego asystenta Akcji Katolickiej. Od godz. 11.15 do 14 będzie trwała sesja „Rodzina fundamentem społeczeństwa”, której moderatorem będzie Piotr Legutko, szef krakowskiego GN. Od godz. 16 do 18.30 będzie trwała sesja „Społeczeństwo w dobie przemian cywilizacyjnych”. Będzie ją moderowała Bożena Ulewicz.

W sobotę 19 września o godz. 9 Mszę św. dla uczestników kongresu odprawi w katedrze na Wawelu bp Solarczyk. O godz. 11 w Filharmonii Krakowskiej o. Marek Fiałkowski OFMConv wygłosi wykład „Kościół w Polsce, zadania dla Akcji Katolickiej”.

Od godz.11.30 do 14 w Filharmonii będzie się odbywała sesja „Chrześcijański wymiar polityki”. Będzie ją moderował poseł Stanisław Szwed, wystąpią zaś prof. Andrzej Zoll i poseł Marek Jurek. Od godz. 16 do 18.30 będzie trwała sesja „Kultura – wolność i odpowiedzialność”. Jej moderatorem będzie Marek Zając, uczestnikami zaś: poseł Kazimierz Michał Ujazdowski, reżyser Krzysztof Zanussi, aktor Jerzy Zelnik oraz publicysta Jerzy Sosnowski.

Kongres zakończy się w niedzielę 20 września o godz. 13 Mszą św. odprawioną w bazylice Mariackiej przez abp. Stanisława Gądeckiego, metropolitę poznańskiego.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy