Nowy numer 09/2024 Archiwum

Chwała bohaterom! przejdź do galerii

Nowotarżanie uczcili rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę.

W stolicy Podhala 17 września wieczorem odbyły się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę z 17 września 1939 roku.

W programie uroczystości była Msza św. w intencji ojczyzny w kościele św. Katarzyny. Następnie wierni przeszli pod Krzyż Katyński, który stoi przy świątyni. Głos zabrali m.in. podhalańscy posłowie Anna Paluch i Edward Siarka. - Ciągle musimy być czujni. Musimy mieć oczy szeroko otwarte, aby dobrze strzec granic naszej ojczyzny - zauważył Edward Siarka.

Przy Krzyżu Katyńskim odbył się Apel Poległych. Wspomniano m.in. żołnierzy, którzy zginęli na polach II wojny światowej, a pochodzili z Nowego Targu i z innych części Podhala.   

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele nowotarskich władz na czele z burmistrzem Grzegorzem Watychą. Po przemówieniach i Apelu Poległych był czas na złożenie wieńców i zapalonych zniczy.

76. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę upamiętniły liczne delegacje z pocztami sztandarowymi - nowotarskiego samorządu, Wojska Polskiego, organizacji i instytucji. Bardzo licznie reprezentowane były szkoły z miasta i całego powiatu nowotarskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy