Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Włoszka milionową pasażerką

We wtorek 22 września Gloria Foglietti, Włoszka o rosyjskich korzeniach, jako milionowa pasażerka wsiadła do pociągu Kolei Małopolskich.

Jak mówiła, tym środkiem transportu razem z rodziną wybrała się na zwiedzanie Wieliczki. Pochodzi z Umbrii w centrum Włoch, w Polsce zaś jest pierwszy raz i w Krakowie spędzi 7 dni. Niewątpliwie podróż do Wieliczki zapamięta na długo.

- Dla nas jest to bardzo dobre, że z tej linii, którą uruchomiliśmy w grudniu ubiegłego roku korzystają nie tylko nasi mieszkańcy, ale również turyści. Tak się składa, że kopalnia soli w Wieliczce jest jedną z największych atrakcji w naszym regionie - podkreślał Marek Sowa, marszałek Małopolski, który gratulował milionowej pasażerce.

Wręczył jej również pamiątkowe upominki, natomiast burmistrz Wieliczki przekazał karnet o wartości 1 tys. zł. Nie zabrakło również podarunku od producenta pociągów Pesa. 

W niespełna 10 miesięcy Koleje Małopolskie przewiozły milion pasażerów. Półmilionowy pasażer swą podróż odbył 1 czerwca 2015 r.

- Nasze plany są znacznie ambitniejsze. Od 28 września od godz. 4.05 uruchamiamy połączenia na odcinku Kraków-Balice. To będzie w istocie jedna linia łącząca Wieliczkę i Kraków z Balicami - tłumaczył marszałek M. Sowa. 

Jak podkreślał, zainteresowanie Kolejami Małopolskimi jest większe niż się spodziewano. Marszałek Małopolski sądził mianowicie, że linia ta do końca roku obsłuży około 1,5 mln pasażerów, dziś jednak przypuszcza, że liczba ta będzie większa nawet o ponad 300 tys. osób..

- W przyszłym roku na tej linii musi paść rekord 3 mln pasażerów - prognozował marszałek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy