Pójdą pod prąd - do Kalwarii

Już tylko do 27 września można zapisać się na pielgrzymkę osób zaangażowanych w przygotowania do ŚDM.

Ogólnopolska pielgrzymka, będąca jednocześnie spotkaniem wolontariuszy parafialnych działających w diecezjalnych centrach ŚDM, członków komitetów parafialnych oraz liderów przygotowań duchowych, odbędzie się już 3 października, w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Towarzyszyć jej będzie hasło: "Miejcie odwagę iść pod prąd!".

- Inicjatywa pielgrzymki wyszła od samych wolontariuszy, którzy chcą zaprosić Matkę Bożą Kalwaryjską na przyszłoroczne spotkanie młodych całego świata w Krakowie. Co ważne, w Kalwarii Zebrzydowskiej wszyscy spotkają się, by wspólnie się modlić, ale też lepiej się poznać, a przede wszystkim zawierzyć Matce Bożej przygotowania do Światowych Dni Młodzieży - tłumaczy Ewa Korbut z Biura Prasowego ŚDM.

Spotkanie osób z różnych diecezji będzie też okazją do wymiany pomysłów i inspiracji inicjatywami, które są podejmowane w parafiach, duszpasterstwach, dekanatach czy całych diecezjach.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa, koordynatora przygotowań do ŚDM. Wcześniej wolontariusze wyruszą na kalwaryjskie dróżki, a po Drodze Krzyżowej wysłuchają konferencji ks. Damiana Wąska. W programie pielgrzymki znalazły się także warsztaty projektu "Wolontariat Plus", a cały dzień zakończy się koncertem.

Zgłoszenia do udziału w pielgrzymce przyjmowane są do 27 września. Aby się zarejestrować, trzeba wypełnić formularz na stronie ŚDM, który został również rozesłany przez sekcję wolontariatu KO ŚDM do centrów diecezjalnych i parafii w całej Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..