Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Z podziękowaniem Uśmiechniętej Pani przejdź do galerii

Górale z rabczańskiego oddziału Związku Podhalan, który w tym roku obchodzi 85-lecie istnienia, modlili się w niedzielę 27 października przed Matką Boską Ludźmierską i dziękowali za pomyślne obchody jubileuszu.

- Chwali się wam, że tak stawiacie przysłowiową "kropkę nad i" waszego jubileuszu. Przychodzimy do Gaździny Podhala, aby podziękować razem z wami i wypraszać kolejne potrzebne łaski - mówił prezes Związku Podhalan Andrzej Skupień.

Górale z Rabki uświetnili Mszę św. śpiewem i grą na regionalnych instrumentach. Po modlitwie w ludźmierskim sanktuarium był czas na złożenie kwiatów i zapalenie symbolicznego znicza pamięci przed pomnikiem św. Jana Pawła II w sanktuaryjnym ogrodzie różańcowym. Wiązankę kwiatów złożyły dzieci, członkowie zespołu "Robcusie" działającego od 50 lat przy rabczańskim oddziale Związku Podhalan. Była też delegacja z pocztem sztandarowym.

Do Ludźmierza oprócz górali z Rabki przyjechał także dziennikarz Marek Mirosławski, autor książki "Z pastorałem i humorem", który przybliżał wiernym - parafianom i pielgrzymom - osobę śp. bp. Albina Małysiaka.

W niedzielnych uroczystościach w Ludźmierzu wzięli udział podhalańscy parlamentarzyści - senator prof. Stanisław Hodorowicz oraz poseł Andrzej Gut Mostowy. Uczestniczyli również w obradach Związku Podhalan w Domu Podhalan w Ludźmierzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama