Nowy numer 37/2021 Archiwum

Taksówkarze i studenci zakorkują miasto

Zapowiada się trudny początek października na krakowskich drogach.

Pierwsze dni roku akademickiego to zawsze czas zwiększonego tłoku w autobusach i tramwajach komunikacji miejskiej oraz korków na krakowskich drogach. Część studentów dopiero się do miasta wprowadza, inni poszukują optymalnych połączeń między mieszkaniem a uczelnią.

1 października odbywa się ponadto uroczysta inauguracja roku akademickiego na najbardziej znanej krakowskiej uczelni - Uniwersytecie Jagiellońskim. Nie inaczej będzie w tym roku. W czwartek o godz. 9 władze uczelni, profesorowie i studenci wezmą udział w Mszy św. w kolegiacie św. Anny.

Po niej (ok. 10.10) akademicki korowód wyruszy z Collegium Maius, ulicami św. Anny, Piłsudskiego i Wenecja do Auditorium Maximum przy ul. Krupniczej. W tym rejonie kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami mniej więcej do godz. 11.

Problemy komunikacyjne szykują się także w rejonie ulic Dobrego Pasterza, Opolskiej, 29 Listopada, Mogilskiej czy Jana Pawła II. O godz. 9 przed Multikinem (ul. Dobrego Pasterza) zbiorą się krakowscy taksówkarze (ma ich być około tysiąca), którzy będą protestowali przeciwko nielegalnym przewoźnikom. Według informacji Wydziału Ewidencji Pojazdów i Kierowców, jest ok. 600-700 taksówek nielegalnie przewożących pasażerów.

Trasa strajku, podczas którego taksówkarze będą się poruszać z prędkością 20-30 km/h, biegnie ulicami: Dobrego Pasterza - Bora-Komorowskiego - Lublańską - Opolską - Prądnicką - Opolską - 29 Listopada - Wita Stwosza - Lubomirskiego - Mogilską - Jana Pawła II - Stella-Sawickiego - Bora-Komorowskiego - Dobrego Pasterza.

Po drodze przedstawiciele protestujących zamierzają złożyć swoje petycje w Inspekcji Transportu Drogowego, na policji oraz w siedzibie Straży Miejskiej. Protest ma potrwać ok. 3 godzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama