Nowy numer 09/2024 Archiwum

Lekcje na grani przejdź do galerii

Co należy zabrać na górską wyprawę? Jak zachować się na spotkaniu z niedźwiedziem? Dowiedzą się tego uczniowie z podhalańskich szkół, którzy uczestniczą w programie aktywnej edukacji przyrodniczej, którą prowadzi TPN.

Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego od kilku lat prowadzi specjalne zajęcia dla uczniów klas szkoły podstawowej i gimnazjum. W czasie lekcji w plenerze uczniowie dostają do wypełnienia zeszyt ćwiczeń. Muszą w nim m.in. dopasować do pojęć odpowiednie wyjaśnienia. Nie brakuje też zadań z topografii.

- Zależy nam na jak największym dotarciu z wiedzą do młodzieży, ale z wiedzą, którą młodzi we właściwy sposób zastosują - wyjaśnia Tomasz Zając, jeden z pracownik TPN i przewodnik górski.

- To o wiele fajniejsza przygoda z Tatrami niż jak byśmy musieli siedzieć w szkole i tam wszystkiego się uczyć - cieszy się Justyna, uczennica klasy VI w jednej z podhalańskich placówek.

Plenerowe lekcje organizowane przez TPN odbywają się wiosną oraz wczesną jesienią. - Chodzimy dotąd z podhalańskimi uczniami po górach, aż po prostu nie spadnie pierwszy śnieg - mówi T. Zając.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy