Nowy numer 50/2019 Archiwum

Różaniec za rodzinę

W sobotę 3 października do Łagiewnik pielgrzymować będą członkowie wspólnot Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej.

Pielgrzymka pod hasłem: "Różaniec umacnia rodzinę" rozpocznie się w sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach o godz. 9.30. Po modlitwie przy relikwiach świętego papieża uczestnicy przejdą do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. W samo południe Mszy św. w łagiewnickiej bazylice przewodniczył będzie bp Jan Zając.

Ks. Stanisław Szczepaniec, moderator Żywego Różańca, podkreśla, że sobotnia pielgrzymka będzie miała miejsce w przeddzień rozpoczęcia synodu biskupów w Rzymie poświęconego tematyce rodziny. - W naszej wspólnocie będziemy się modlić w intencji wszystkich rodzin, a także w intencji biskupów zgromadzonych na synodzie - zapowiada ks. Szczepaniec.

We wspólnej modlitwie wezmą udział wolontariusze Światowych Dni Młodzieży, dzieci należące do parafialnych kół różańcowych oraz zelatorzy pełniący tę funkcję od 25 lat i dłużej (niektórzy prowadzą swoją różę już ponad 50 lat). Zelatorzy ci otrzymają list dziękczynny od metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

- Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce zelatorów i członków Żywego Różańca, a także wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa - zaprasza ks. Szczepaniec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama