Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dzień św. Franciszka

W najbliższą niedzielę 4 października przypada uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Franciszkanie zapraszają do wspólnego świętowania na skwer przy Franciszkańskiej w Krakowie (w godz. 10.30-17).

W programie, oprócz Mszy św. odpustowej, występ peruwiańskiego zespołu Kantu, wykonującego tradycyjną muzykę Indian, degustacja peruwiańskich deserów oraz wypieków kuchni klasztornej sióstr klarysek, a także stoisko z pamiątkami z misji franciszkańskich w Ameryce Południowej i Afryce. Ponadto przewidziane są film i wystawa o polskich misjonarzach męczennikach z Pariacoto, którzy w tym roku zostaną beatyfikowani.

W międzyczasie bracia i ich przyjaciele prezentować będą dzieła prowadzone przez krakowską prowincję franciszkanów: Ośrodek Leczenia Uzależnień, Instytut Studiów Franciszkańskich, Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. św. Franciszka, Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie, wspólnoty drogi neokatechumenalnej, sekretariat misyjny czy Fundację "Brat Słońce". Nie zabraknie także zabaw i atrakcji dla dzieci.

Uroczystość św. Franciszka poprzedzi 3-dniowe przygotowanie duchowe (1-3 października o godz.16.30) oraz "Transitus" (3 października ok. 17.15).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma