Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dzień św. Franciszka

W najbliższą niedzielę 4 października przypada uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Franciszkanie zapraszają do wspólnego świętowania na skwer przy Franciszkańskiej w Krakowie (w godz. 10.30-17).

W programie, oprócz Mszy św. odpustowej, występ peruwiańskiego zespołu Kantu, wykonującego tradycyjną muzykę Indian, degustacja peruwiańskich deserów oraz wypieków kuchni klasztornej sióstr klarysek, a także stoisko z pamiątkami z misji franciszkańskich w Ameryce Południowej i Afryce. Ponadto przewidziane są film i wystawa o polskich misjonarzach męczennikach z Pariacoto, którzy w tym roku zostaną beatyfikowani.

W międzyczasie bracia i ich przyjaciele prezentować będą dzieła prowadzone przez krakowską prowincję franciszkanów: Ośrodek Leczenia Uzależnień, Instytut Studiów Franciszkańskich, Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. św. Franciszka, Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie, wspólnoty drogi neokatechumenalnej, sekretariat misyjny czy Fundację "Brat Słońce". Nie zabraknie także zabaw i atrakcji dla dzieci.

Uroczystość św. Franciszka poprzedzi 3-dniowe przygotowanie duchowe (1-3 października o godz.16.30) oraz "Transitus" (3 października ok. 17.15).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama