Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zwierzęta na nabożeństwie przejdź do galerii

Wokół kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu pełno było psów i kotów. Ich właściciele wzięli udział 3 października w nabożeństwie modlitewnym.

Poprowadził je ks. Józef Urbańczyk, wizytator katechetyczny i duszpasterz w nowotarskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. - Nasza dzisiejsza modlitwa jest bez wątpienia także formą rachunku sumienia, jaki składamy przed Bogiem, jak pielęgnujemy Boskie dzieło stworzenia - podkreślił ks. Urbańczyk.

Parafianie na nabożeństwo przyszyli razem ze swoimi czworonożnymi pupilami. Przeważały psy i koty różnych ras. Dzieci przyniosły nawet świnkę morską.

- Mam nadzieję, że to niejedyny spacer tych waszych zwierzaków w ciągu roku - żartował kapłan. Jakby tego było mało, w momencie, kiedy błogosławił zwierzęta i ich opiekunów, na jego komży pojawiły się biedronki.

Nabożeństwa z udziałem zwierząt nowotarska parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa organizuje od kilku lat. W tym roku odbyło się ono w ramach Światowego Tygodnia Zwierząt, który w stolicy Podhala będzie obchodzony do 11 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama