Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zwierzęta na nabożeństwie przejdź do galerii

Wokół kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu pełno było psów i kotów. Ich właściciele wzięli udział 3 października w nabożeństwie modlitewnym.

Poprowadził je ks. Józef Urbańczyk, wizytator katechetyczny i duszpasterz w nowotarskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. - Nasza dzisiejsza modlitwa jest bez wątpienia także formą rachunku sumienia, jaki składamy przed Bogiem, jak pielęgnujemy Boskie dzieło stworzenia - podkreślił ks. Urbańczyk.

Parafianie na nabożeństwo przyszyli razem ze swoimi czworonożnymi pupilami. Przeważały psy i koty różnych ras. Dzieci przyniosły nawet świnkę morską.

- Mam nadzieję, że to niejedyny spacer tych waszych zwierzaków w ciągu roku - żartował kapłan. Jakby tego było mało, w momencie, kiedy błogosławił zwierzęta i ich opiekunów, na jego komży pojawiły się biedronki.

Nabożeństwa z udziałem zwierząt nowotarska parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa organizuje od kilku lat. W tym roku odbyło się ono w ramach Światowego Tygodnia Zwierząt, który w stolicy Podhala będzie obchodzony do 11 października.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma