GN 30/2021 Archiwum

Na ustach "Białe róże" przejdź do galerii

Na niecodzienny koncert do altany parkowej zaprosili mieszkańców Nowego Targu członkowie Miejskiej Orkiestry Dętej pod wodzą kapelmistrza Marcina Musiaka.

Było nie tylko granie na instrumentach dętych, ale także śpiewanie pieśni patriotycznych. Nowotarżanie dostali teksty takich utworów, jak m.in.: "Białe róże", "Czerwone maki", "Warszawianka" i "Szara piechota".

Przed każdym z utworów M. Musiak przytoczył krótką historię powstania danej pieśni patriotycznej. - Pomysł na taki koncert to strzał w dziesiątkę! Jesteśmy na świeżym powietrzu, a jeszcze mamy okazję pośpiewać w doborowym towarzystwie - cieszyła się pani Ania, która na parkowe śpiewanie przyprowadziła synka.

Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w altanie parkowej był częścią dwóch projektów - "Muzycznej Wizytówki Stolicy Podhala" (realizowanego przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego) oraz "Muzycznej Wizytówki Nowego Targu” (jest on współfinansowany przez Urząd Miasta w Nowym Targu). W ramach wspomnianych projektów w altanie wystąpił z koncertem ewangelizacyjnym m.in. Dziewiczy Orszak Baranka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama