Nowy numer 46/2019 Archiwum

Na ustach "Białe róże" przejdź do galerii

Na niecodzienny koncert do altany parkowej zaprosili mieszkańców Nowego Targu członkowie Miejskiej Orkiestry Dętej pod wodzą kapelmistrza Marcina Musiaka.

Było nie tylko granie na instrumentach dętych, ale także śpiewanie pieśni patriotycznych. Nowotarżanie dostali teksty takich utworów, jak m.in.: "Białe róże", "Czerwone maki", "Warszawianka" i "Szara piechota".

Przed każdym z utworów M. Musiak przytoczył krótką historię powstania danej pieśni patriotycznej. - Pomysł na taki koncert to strzał w dziesiątkę! Jesteśmy na świeżym powietrzu, a jeszcze mamy okazję pośpiewać w doborowym towarzystwie - cieszyła się pani Ania, która na parkowe śpiewanie przyprowadziła synka.

Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w altanie parkowej był częścią dwóch projektów - "Muzycznej Wizytówki Stolicy Podhala" (realizowanego przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego) oraz "Muzycznej Wizytówki Nowego Targu” (jest on współfinansowany przez Urząd Miasta w Nowym Targu). W ramach wspomnianych projektów w altanie wystąpił z koncertem ewangelizacyjnym m.in. Dziewiczy Orszak Baranka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama